Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Latające Deskorolki - filmowa przyszłość, która nie nadeszła

Spotkanie

09 July Thursday
19:30
Podniebne tarasy
  • Darmowe wejściówki dostępne w Kasie CSK od 6 lipca.

Akademia Kina CSK zaprasza na pierwszy wykład na żywo na dachu Centrum Spotkania Kultur, który odbędzie się na tarasie klubu Piękna Pszczoła: "LATAJĄCE DESKOROLKI" - filmowa przyszłość, która nie nadeszła", który poprowadzi Kaja Klimek (9 lipca, godz. 19.30).

Twórcy kina science-fiction wyobrażali sobie niedaleką przyszłość na przeróżne sposoby. Skoro jest rok 2020, to powinniśmy już dawno mieć latające deskorolki i samochody, zapasowe dyski danych w głowach i oddawać się filozoficznym i rozważaniom na temat praw robotów i androidów. Powinniśmy już dawno żyć w utopii lub - co gorsza - dystopii. Przyszłość jednak nadchodzi wolniej, inaczej, nie tak jak śnili i planowali twórcy naukowej fikcji. Co udało się im przewidzieć? Jak fikcja zainspirowała naukę? I najważniejsze: Dlaczego również dzisiaj utopijne wizje przyszłości mają tak wielkie znaczenie?

Darmowe wejściówki dostępne w Kasie CSK od 6 lipca.
Kasa CSK czynna: pon. i nd. w godz. 09.00 -17.00 / wt. - sb. w godz. 10:00 - 18:00 oraz na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi. Tel. 81 44 15 632.

PROWADZĄCA:
Kaja Klimek - edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach. Obecnie prowadzi program "Seriaale" na TVN Fabuła - pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom.

DLA KOGO JEST AKADEMIA CSK:
Akademia skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku, wykształcenia i poziomu znajomości kinematografii.

__________________________________________________

KINO CSK zaprasza również 9 lipca o godz. 21:00 na KULTOWE LATOW FILMOWE | NA DACHU i pokaz filmu POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI:

Dr Emmett Brown (Christopher Lloyd) w 1985 roku konstruuje maszynę do podróży w czasie, ale to jego młody przyjaciel Marty McFly (Michael J. Fox) dość niespodziewanie cofa się w czasie do roku 1955. Tam spotyka, między innymi, swoich przyszłych rodziców. Następstwo tej podróży może mieć katastrofalne skutki dla przyszłości. Doktor Brown z 1955 roku musi znaleźć sposób, by Marty powrócił do swoich czasów.

Bilet na seans Kultowego Lata Filmowego: 8zł
Wydarzenie: Powrót do przyszłości | Kultowe Lato Filmowe

Jeśli nadal macie wątpliwości, czy już można wychodzić z domu, to przypominamy, że w CSK dbałość o nasze wspólne bezpieczeństwo zachowywane jest na najwyższym poziomie. Ochrona Waszego zdrowia podczas gwarancji najlepszej rozrywki jest dla nas priorytetem.

PARTNER AKADEMII KINA CSK: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA).

Więcej na fina.gov.pl

FINA

 

Belka

 

Ticket price

  • Darmowe wejściówki dostępne w Kasie CSK od 6 lipca.

Hall

Podniebne tarasy

Ogrody, ogródki i miejska pasieka.