Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Archiwum wydarzeń

Moja cudowna Wanda (pokaz specjalny) - VOD Kina CSK

Początek:
Koniec:

Szwajcarska produkcja z Agnieszką Grochowską w roli głównej to słodko-gorzka opowieść o dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest w niej miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle. „Moja cudowna Wanda” to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji.

Liberté (premiera) - VOD Kina CSK

Początek:
Koniec:

Nocą w leśnej głuszy jak na scenie wśród dekoracji spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. Pogrążeni w mroku, pośród szeptów i jęków, zmierzą się z własną i cudzą zachłannością, skonfrontują z obnażeniem, przymusem i pragnieniem. W drodze do „pełnego życia” przekroczą kolejne granice.

Najlepsze lata (pokaz specjalny) - VOD Kina CSK

Początek:
Koniec:

Nakręcona z rozmachem opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch. Film wyreżyserował Gabriele Muccino, znany z takich hollywoodzkich przebojów jak „W pogoni za szczęściem”, „Siedem dusz” czy „Ojcowie i córki”. W rolach głównych wystąpiła czołówka włoskich aktorów.

Nowy Jork. Prohibicja - spektakl muzyczny - Zmiana terminu

Początek:
Koniec:

Sto lat temu Nowym Jorkiem rządziły jazz, mafia i prohibicja. Musical Teatru Muzycznego Roma to magiczna podróż do tych niezwykłych czasów.

Prohibicja podzieliła społeczeństwo, a amerykański sen zamieniła w nocny koszmar. To właśnie ten okres nazywany jest narodzinami nowego świata. Na scenie wykonane zostaną autentyczne przeboje z tamtej epoki oraz nowe piosenki, nawiązujące do stylu lat 20.

Zabij to i wyjedź z tego miasta (pokaz specjalny) - VOD Kina CSK

Początek:
Koniec:

Laureat Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Spotkania z artystami - Robert Kuśmirowski

Początek:
Koniec:

Rysumenty 2001-2002, rysunek, Galeria Biała w Lublinie, IWA UMCS Lublin

Narcyz i Złotousty (pokaz specjalny) - VOD Kina CSK

Początek:
Koniec:

Olśniewająca ekranizacja powieści niemieckiego noblisty Hermana Hessego o męskiej przyjaźni i poszukiwaniu drogi do szczęścia. Za kamerą stanął ceniony austriacki reżyser Stefan Ruzowitzky, laureat Oscara z 2008 roku za „Fałszerzy”.

Film łączy w sobie pełną kolorów baśń z ponadczasowym przesłaniem na temat ludzkiego losu.
Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń.

Sokół z masłem orzechowym (premiera) - VOD Kina CSK

Początek:
Koniec:

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.